czwartek, 17 kwietnia 2014

Tata na zakupach

Kompletowanie wyprawki dla dziecka to nie lada problem. Mogłabym wydać wszystkie pieniądze widząc przepiękne małe buciki, urocze koszule i śpioszki. Na szczęście mój zdrowy rozsądek zwany potocznie mężem był wciąż obok i szeptał: „to już mamy, to nie praktyczne, nie potrzebujemy tego, a to co Ci ułatwi?”.

Są jednak rzeczy, które są niezbędne do przywitania maluszka w naszym domu, a ich wybór to nie lada problem. Myślę oczywiście o łóżeczku, wanience, wózku no i foteliku.

Wybór wózka moja decyzja, bo w końcu to ja będę podbijać polskie chodniki, schody czy wąskie przejścia w sklepach. Ja też będę musiała czasem zakasać rękawy i dźwignąć brykę naszego maluszka.

Odpowiedni fotelik był dla nas niezwykle ważny ze względu na częste podróże i czasem długie godziny spędzone w samochodzie, dlatego tę decyzję pozostawiłam mężowi, który spędził godziny na czytaniu, przeglądaniu i porównywanie testów zderzeniowych wszystkich modeli rynkowych.

A czym się kierował wybierając fotelik:

1.    Wielkość fotelika – musimy dobrać fotelik do wzrostu, wieku, ale również wagi dziecka.

2.    Testy – atesty bezpieczeństwa i testy zderzeniowe dla danego modelu przeprowadzone przed niemiecką firmę ADAC.

3.    Montaż – niestety nawet z najwyższa ocena bezpieczeństwa nie daje nam pewności przy złym montażu fotelika, dlatego warto podczas zakupu przymierzyć fotelik do samochodu i poprosić o pomoc w montażu osoby wykwalifikowane. Jeśli chcemy mieć pewność, że fotelik za każdym razem będzie montowany dobrze warto zainwestować fotelik z bazą IsoFix.

4.     Pasy fotelika – przede wszystkim pięć pasów, które stabilnie trzymają dziecko nie tworząc dyskomfortu maluszka. Dobrze, żeby pasy były regulowane, wtedy fotelik rośnie z dzieckiem.

5.    Stelaż – powinien być głęboki z wysokimi bokami, żeby dziecko stabilnie leżało.
Pamiętajmy, że dziecko w foteliku nie powinno być dłużej niż 1,5h- 2h. Jeśli szykuje się podróż dłuższa, należy robić przerwy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za czas i komentarz:)

Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszam do polubienia fp
https://www.facebook.com/lovecoffeeandshoes